page loading,   please wait ...
od 01.2007 serwis nieoficjalny

dzisiaj jest Wtorek 2 czerwca 2020 roku imieniny Erazma, Marianny, Marzeny
-
 
last edit
nie tylko w parafii
wydarzenia

gościliśmy w 2002 roku


W dniu 3 października liturgię uświetniły goszczące u nas połączone chóry z Saarbrücken ( region Saarland ) z Niemiec. Gościliśmy 43 osoby,
dyrygowali: Annegret Geibig oraz Alexander Ghobrial.


Pani Annegret Geibig powiedziała: Chór został utworzony w oparciu o projekt, którego celem tym razem był wyjazd na Śląsk. Aktualny skład tworzą 43 osoby, spotykaliśmy się w okresie 19 miesięcy 15 razy opracowując repertuar, z którym przyjechaliśmy tu na Śląsk. Teraz po powrocie do Niemiec znów się rozwiązujemy i wracamy do naszych macierzystych chórów. Przed dwoma laty w ramach realizacji podobnego projektu śpiewały tu u Was po raz pierwszy połączone chóry, jednak dziś z tamtego składu jest obecna tylko jedna osoba, a jest nią pan Ghobrial. W przeszłości organizowaliśmy wyjazdy między innymi do Rosji, Afryki Południowej oraz Kanady, jednak każdorazowo są to chóry połączone i po pwrocie do domu rozwiązujemy się.

Na pytanie jak doszło do tej wizyty, o osobiste odczucia oraz czy wśród śpiewających są osoby rodem ze Śląska pani Annegret powiedziała:
Tu na Śląsk dotarliśmy poprzez kontakty za pośrednicwem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemieców na Śląsku Opolskim. Stałe kontakty z krajami tej części Europy utrzymuje pan Alexander Ghobrial. Przygotowując się do tego turne byliśmy ( między innymi ) w Domecku z panem Ghobrial już w miesiącu kwietniu. W sprawach organizacyjnych wielką pomocą służyła nam, i wtedy, i dziś pani Agnieszka Henek. Co do odczuć to mogę w zasadzie mówić tylko za siebie, jednak osobiście jestem naprawdę pod wrażeniem samego przyjęcia nas i wielkiej gościnności z jaką byliśmy tu goszczeni. Co do chórzystów rodem ze Śląska to doliczyliśmy się czterech osób, których korzenie wywodzą się z tej ziemi, pozostali to rodowici Niemcy.


Po uroczystości w kościele chórzyści zostali ugoszczeni na uroczystej kolacji w domu-klubie TSKN w Domecku.


    

    


wstecz           gościliśmy w parafii
z panią   Annegret Geibig   rozmawiał:   Piotr W.
opracowanie, zdjęcia:   Piotr W.      tłumaczenie na j.polski:   Erika Niekrawiec


Uzywamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: swiadczenia uslug, reklamy, statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym.
Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia. Szczegoly znajdziesz w
Polityce Prywatnosci.  
Strona wygenerowana w czasie:   0.396 s.