page loading,   please wait ...
od 01.2007 serwis nieoficjalny

dzisiaj jest Środa 8 lipca 2020 roku imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety
-
 
last edit
nie tylko w parafii
parafialne misje święte

misje parafialne
* A.D.2006


„Nie zamykajmy serc, zbawienia nadszedł czas,
Gdy Chrystus puka w drzwi, może ostatni raz.”


Mija dzień za dniem, mijają tygodnie, lata i wreszcie dekada. Nadchodzi czas by odnowić swe wnętrza by przeżyć dla jednych pierwsze, dla innych kolejne misje naszego życia. W roku pańskim 2006 w dniach 10 - 17 września gościliśmy w naszej parafii misjonarzy ze zgromadzenia księży werbistów. Jak tradycja każe, ojcowie kierowali słowo (nauki) do ogółu zgromadzonych na liturgii a oddzielnie na naukach stanowych do poszczególnych grup, stanów, naszego Kościoła Parafialnego.
Znamienitym jest fakt , iż w XXI wieku Słowo Boże, Ewangelia nadal wytycza drogę życia zarówno dziecku pochłoniętemu obowiązkiem szkolnym, młodzieńcowi i pannie, którzy nie zawsze potrafią godzić się z chrześcijańskimi zasadami życia określonymi dla tego stanu. Wytycza drogę małżonkom, osobom konsekrowanym czy też dotkniętym cierpieniem w chorobie. To właśnie w czasie Świętych Misji Parafialnych, uświadamiamy sobie jaki jest cel naszej wędrówki ziemskiej, jaką winniśmy wybierać drogę. Dla wielu jest to czas przemyśleń, zastanowienia i poprawy, czas przebaczenia i pojednania w rodzinie, czas podania ręki bliźniemu czy też czas wejścia na nową drogę, drogę zgody z siostrą, z bratem w wierze. Misje są także czasem szczególnej modlitwy za braci będących na rozdrożu, za tych co błądzą i sami nie potrafią znaleźć prawdy, za Kościół Parafialny.

 
 
 


Ojcowie Mirosław i Leonard przewodniczyli modlitwie, liturgii, głosili Słowo Boże. W uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego przeszli drogą krzyżową ulicami parafii. Piątkowy ranek to spotkanie chorych, zaś sobota dniem osób samotnych a wieczór to czas dla rodzin z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Szczególnym wydarzeniem był wieczór wspomnienń o. Leonarda z przeżyć misyjnych w Angoli.


Domecko 17.IX.2006r.


Niech żyje Trójjedyny Bóg w sercach naszych
i sercach wszystkich ludzi!

Wdzięczni Bogu za czas Świętych Misji Parafialnych, prosimy Boga o błogosławieństwo dla całej Parafii Domecko z ks. Proboszczem na czele.
Niech Miłosierny Bóg wspiera wszystkie Wasze wysiłki. Niech umocni Waszą Wiarę,
Nadzieję i Miłość.
W miłości słowa Bożego


o. Mirosław Majewski svd.
o. Leonardo Pawlak svd.wstecz
opracowanie:   Piotr W.


Uzywamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: swiadczenia uslug, reklamy, statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym.
Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia. Szczegoly znajdziesz w
Polityce Prywatnosci.  
Strona wygenerowana w czasie:   3.543 s.