page loading,   please wait ...
od 01.2007 serwis nieoficjalny

dzisiaj jest Poniedziałek 17 czerwca 2024 roku imieniny Laury, Leszka, Marcjana
-
 
last edit
nie tylko w parafii
z ławki szkolnej
Szkoła Podstawowa w Domecku
- rok szkolny 2002/2003 -


w roku szkolnym 2002/2003 odbyły się z naszym udziałem:

2003.06.11
nagrody i wyróżnienia - my tam byliśmy
2003.06.10
historie biblijne Starego Testamentu - pomoc dydaktyczna
2003.04.23
realizacja projektu "Czas Wielkiego Postu i Wielkanocy"
2003.03.25
projekt edukacyjny "Czas Wielkiego Postu i Wielkanocy"
2003.02.24
konkurs wiedzy religijnej "Żak 2002/2003"   finał diecezjalny
2003.01.20
konkurs wiedzy religijnej "Żak 2002/2003"   eliminacje rejonowe
2002.12.20
jasełka                                                       
2002.12.20
konkurs kolęd                                             
2002.11.27
konkurs wiedzy religijnej "Żak 2002/2003"   eliminacje szkolneNagrody i wyróżnienia
Kuria Diecezjalna w Opolu


W środę 4 czerwca 2003 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień zwycięzcom i laureatom tegorocznych edycji konkursów religijnych. wszyscy zwycięzcy i laureaci otrzymali osobiste zaproszenia na tę uroczystość. Do auli Muzeum Diecezjalnego w Opolu przybyło wielu uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Uczennice naszej szkoły: Katarzyna Pawleta i Marta Brzdąk - laureatki Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe. Na uroczystości przemówienia wygłosili ks. biskup Jan Kopiec oraz Dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. dr Krzysztof Matysek wyrażając słowa uznania i podziękowania wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom. Uatrakcyjnieniem uroczystości był koncert na flet oraz recytacja myśli Phila Bosmana i poezji ks. Jana Twardowskiego.
Po uroczystości wszyscy zaproszeni mogli zwiedzić ekspozycję stałą Muzeum Diecezjalnego oraz okolicznościową wystawę z okazji 25-lecia pontyfikatu papieża Jana Pawła II.do początku strony"Czas Wielkiego Postu i Wielkanocy"
projekt edukacyjny


Projekt edukacyjny jest jedną z metod aktywizujących stosowanych w pracy z uczniami. Zawiera on zadania planowane i realizowane samodzielnie przez uczniów na określony temat, koordynowane przez nauczyciela. Uczniowie samodzielnie lub w grupach opracowują zagadnienie w szkole i poza nią, a następnie prezentują je innym. Obecnie w Publicznej szkole Podstawowej w Domecku realizowany jest projekt edukacyjny, którego temat brzmi: "Czas Wielkiego Postu i Wielkanocy".do początku strony


IV Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej
"Żak 2002/2003"

finał diecezjalny


Dnia 24 lutego 2003 roku odbył się w Opolu finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej - ŻAK 2003. W finale wzięło udział 50 uczniów reprezentujących 38 szkół podstawowych z Diecezji Opolskiej.
Uczennice PSP w Domecku zajęły następujące miejsca :

 
IV
V
 
-
-
  Katarzyna Pawleta
Marta Brzdąk
  ( zabrakło 1 pkt do III miejsca )
  ( zabrakło 2 pkt do III miejsca )

Obie dziewczynki włożyły bardzo dużo pracy w przygotowania do konkursu. Gratulujemy im osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów !

Finalistki Katarzyna i Marta powiedziały o sobie, o konkursie i własnych wrażeniach.


słowo ks. dziekana Wilhelma Skorupy :
Składam gratulacje obu uczennicom a ich wychowawczyni pani Elżbiecie dziękuję za duży wkład pracy w nauczaniu - katechizacji i za coroczne przygotowania dzieci do konkursu wiedzy religijnej. Bóg Zapłać.


od autora witryny :
Ks. dziekan wspomina, że w roku poprzednim uczniowie naszej parafii także uplasowali się w czołówce wzmagań konkursowych.


do początku stronyIV Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej
"Żak 2002/2003"

eliminacje rejonowe


Dnia 20 stycznia 2003 roku odbył się w Opolu etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej. W konkursie wzięli udział uczniowie, reprezentujący 22 szkoły. Nasze uczennice zajęły miejsca:

 
I
III
 
-
-
  Katarzyna Pawleta
Marta Brzdąk

Obie dziewczynki zakwalifikowały się do finału diecezjalnego, który odbędzie się 24 lutego 2003 roku w Opolu .do początku stronyJasełka 2002/2003

Jak co roku dzieci naszej parafii przygotowały pod moim kierunkiem "Jasełka", które wystawiliśmy 20 grudnia 2002 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Domecku. Celem przedstawienia było:
 
-
-
-
-
-
  pogłębienie prawdy, że Syn Boży stał się człowiekiem
szacunek dla rodzinnych i narodowych tradycji
przygotowanie do radosnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia
radość i wdzięczność za dar wcielenia Bożego Syna
kształtowanie współpracy i odpowiedzialności za swoją rolę w grupieScenariusz "Jasełek" różnił się nieco od poprzednich. Został napisany w tonie nieco żartobliwym, ale mimo tego posiada walory dydaktyczne i wychowawcze, mówi bowiem o wadach i przywarach dzieci, tak często niestety wśród nich spotykanych. Dzieci mówią o swoich słabościach, potknięciach i słowa te kierują do kolegów i koleżanek. Ma to niekiedy o wiele większe znaczenie niż upomnienia nauczyciela. Inscenizację ubogacały melodie i śpiew kolęd. W trakcie przygotowań dzieci chętnie uczyły się swoich ról, wykazywały się pomysłowością w projektowaniu strojów. Wszyscy z uwagą oglądali przedstawienie, na sali panowała cisza. Ogólny podziw wzbudziła naturalność "małych aktorów", którzy trafnie utożsamiali się z granymi przez siebie postaciami. "Jasełka" kończyła kolęda zespołu "Arka Noego", w czasie której dzieci śpiewały, klaskały, podskakiwały, tańczyły, okazując radość z obecności Bożego Dzieciątka. "Jasełka" zostaną jeszcze raz wystawione, jak co roku w styczniu, dla dorosłych.


do początku stronyKonkurs Kolęd


Po przedstawieniu ( 20.12.2002 ) odbył się „Szkolny Konkurs Kolęd” , którego celem było: budzenie i rozwijanie zainteresowań oraz umiejętności muzycznych, kształtowanie przynależności do środowiska lokalnego i regionu, przygotowanie do publicznych wystąpień, motywowanie dzieci do pracy w grupach i współpracy. Sam pomysł konkursu wyszedł od uczniów klasy piątej. Konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszej części występowały ze swoim repertuarem dzieci klas I - III, w drugiej natomiast uczniowie klas IV - VI. Dzieci odważnie prezentowały przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki. Śpiewały pojedynczo, w duecie, a także z całą klasą. Jury powołane przez uczniów spośród nauczycieli oceniało wykonanie. Oto wyniki konkursu:

 


I  miejsce
II  miejsce
III  miejsce
 


-
-
-
  klasy I - III

Anna Kasperek ( klasa II )
klasa I
Justyna Rosenberger i Patrycja Janikuła ( klasa III )
 
 


I  miejsce
II  miejsce
III  miejsce
 


-
-
-
  klasy IV - VI

Weronika Gacka ( klasa IV )
Joanna Kapuścik i Ewelina Gwóźdź ( klasa IV )
Katarzyna Pawleta i Angelika Giza ( klasa V )

   Wyróżnienia otrzymali:
Elżbieta Liguda ( klasa VI ) i Michał Liguda ( klasa III ) za ciekawą interpretację kolędy, Marcin Kasperek za innowatorskie wykonanie pastorałki.

Przygotowanie do konkursu, a także sam jego przebieg sprawił uczestnikom wiele satysfakcji i radości, a widzom dostarczył wielu wrażeń.do początku stronyIV Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej
"Żak 2002/2003"

eliminacje szkolne


Dnia 27 listopada 2002 roku odbył się "Konkurs Wiedzy Religijnej" na etapie szkolnym. Literaturą obowiązującą dla edycji "Żak 2002/2003" była Ewangelia św. Łukasza. Udział w konkursie wzięli uczniowie klas piątych i szóstych Publicznej Szkoły Podstawowej w Domecku. Oto wyniki konkursu:

 
I  miejsce
II  miejsce
III  miejsce
 
-
-
-
  Katarzyna Pawleta ( klasa V )
Marta Brzdąk ( klasa V )
Angelika Giza ( klasa V )

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się: Katarzyna Pawleta i Marta Brzdąk.
Etap rejonowy "IV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej - Żak 2002/2003" odbędzie się 20 stycznia 2003 roku w Opolu.


do początku strony

wstecz          rok szkolny 2003/2004

opracowanie:     Elżbieta Spychała        zdjęcia:     Piotr W.Uzywamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: swiadczenia uslug, reklamy, statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym.
Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia. Szczegoly znajdziesz w
Polityce Prywatnosci.  
Strona wygenerowana w czasie:   0.029 s.