page loading,   please wait ...
od 01.2007 serwis nieoficjalny

dzisiaj jest Poniedziałek 17 czerwca 2024 roku imieniny Laury, Leszka, Marcjana
-
 
last edit
nie tylko w parafii
z ławki szkolnej - wydarzenie międzyszkolne

Szkoła Podstawowa w Domecku

III   Międzyszkolny Konkurs Kolęd


12 stycznia 2006 roku już po raz trzeci w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd, którego celem było zaproszenie dzieci do śpiewu kolęd, by upamiętnić fakt narodzenia Syna Bożego, wyrazić radość z Jego przyjścia, a zarazem przygotowanie uczniów do publicznych wystąpień, rozwijanie talentów muzycznych, kultywowanie tradycji.
Wzięło w nim udział 19 uczniów - zwycięzców eliminacji szkolnych. Reprezentowali oni publiczne szkoły podstawowe gminy Komprachcice: w Wawelnie, Chmielowicach, Komprachcicach i Domecku. W tym roku wystąpili prawie sami soliści, a zdecydowaną ich większość stanowiły dziewczynki. Zgromadzona publiczność (uczniowie, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście) mogła usłyszeć piękne kolędy i pastorałki, niektóre z pewnością po raz pierwszy. Scenografia, stroje i rekwizyty podkreślały świąteczny nastrój oraz wymowę śpiewanych kolęd.

Wykonanie kolęd oceniali jurorzy:

Renata Gliniorz
-
instruktor kulturalno - oświatowy Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach
Mirosław Gutka
 
-
 
nauczyciel muzyki w szkole podstawowej i gimnazjum w Komprachcicach
Renata Kaczmarczyk
 
-
przedstawiciel firmy "Hands To Work"Zwycięzcami   III Międzyszkolnego Konkursu Kolęd   zostali następujący wykonawcy:

W kategorii klas I - III:
I  miejsce
-
Nikola Wiench z Wawelna za wykonanie kolędy "Lulajże Jezuniu"
II  miejsce
-
Sabina Drąg z Domecka za wykonanie kolędy "Lulajże Jezuniu"
III  miejsce
-
Klaudia Skrzyszowska z Domecka za wykonanie kolędy "Jezus Malusieńki"
wyróżnienia
-
Katarzyna Troszak z Wawelna za wykonanie kolędy "Gdy śliczna Panna"
-
Anna Maria Wilk z Chmielowic za wykonanie kolędy "Oj maluśki"
 
W kategorii klas IV - VI:
I  miejsce
-
Anna Kasperek z Domecka za wykonanie kolędy "Mizerna cicha" mp3
II  miejsce
-
Konstancja Wencel z Komprachcic za wyk. kolędy "Maleńka miłość" mp3
III  miejsce
-
Katarzyna Niegiel z Wawelna za wyk. kolędy "Dziateczki pospieszcie" mp3
wyróżnienia
-
Barbara Chomka z Komprachcic za wyk. kolędy "A cóż z tą Dzieciną" mp3
-
Patrycja Rimpler z Chmielowic za wyk. kolędy "Aniołek najładniejszy" mp3


Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody i dyplomy, wszyscy uczestnicy drobne upominki. Ksiądz, proboszcz tutejszej parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Domecku wręczył piękne figurki Świętej Rodziny wybranym wykonawcom: uczniowi klasy I - ej z Chmielowic Michałowi Bryja za odwagę (był on pierwszym wykonawcą), Konstancji Wencel z Komprachcic i Magdalenie Surma mp3 z Chmielowic za wykonanie wzruszającej kolędy "Maleńka miłość", Annie Marii Wilk za wykonanie kolędy "Oj maluśki' oraz dyrektorowi Publicznej Szkoły Podstawowej w Domecku Henrykowi Hajzykowi w ramach podziękowania za organizację konkursu. Konkurs zakończył się wspólnym odśpiewaniem kolędy przez uczestników i publiczność "Dzisiaj w Betlejem".
Gościem tegorocznego konkursu był zespół "Kolorowe nutki" z Komprachcic.


Patronat nad tegorocznym konkursem objęła firma "Hands To Work", której dziękujemy z całego serca za dużą pomoc finansową przeznaczoną na jego organizację i nagrody dla zwycięzców i uczestników, za obecność jej przedstawicieli na konkursie oraz upominki dla wszystkich widzów. Koordynatorem współpracy z firmą "Hands To Work" w ramach organizacji konkursu była pani Iwona Hahnewald. Dziękujemy także właścicielowi zakładu stolarki meblowej "Buchman" - panu Ewaldowi Buchman za finansowe wsparcie. Gorące podziękowania składamy panu Piotrowi Waliczkowi za czuwanie nad nagłośnieniem sali oraz konferansjerom - Patrycji Janikuła i Patrycji Pawleta. Nie byłoby konkursu, gdyby nie było uczestników, którzy pięknym śpiewem kolęd i pastorałek dostarczyli nam wielu wrażeń i ciepłych emocji. Serdecznie im dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku. Za rok zamierzamy zaprosić do udziału w konkursie kolęd szkoły z okolicznych gmin. Organizatorami konkursu były panie: Iwona Hahnewald, Beata Kmieć, Teresa Balicka i Elżbieta Spychała

rok szkolny 2005/2006          poprzedni - II Międzyszkolny Konkurs Kolęd - 13.01.2005
opracowanie:     Elżbieta Spychała     zdjęcia i nagrania audio:     Piotr W.Uzywamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: swiadczenia uslug, reklamy, statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym.
Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia. Szczegoly znajdziesz w
Polityce Prywatnosci.  
Strona wygenerowana w czasie:   0.031 s.