page loading,   please wait ...
od 01.2007 serwis nieoficjalny

dzisiaj jest Czwartek 23 maja 2024 roku imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty
-
 
last edit
nie tylko w parafii
z ławki szkolnej - wydarzenie międzyszkolne

Szkoła Podstawowa w Domecku

II   Międzyszkolny Konkurs Kolęd
W dniu 13 stycznia 2005r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Domecku odbył się już po raz drugi Międzyszkolny Konkurs Kolęd i przez prawie trzy godziny w sali gimnastycznej rozbrzmiewały kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów ze szkół podstawowych Gminy Komprachcice.

Podobnie jak w roku poprzednim konkurs przebiegał w dwóch etapach:

 

 •  
 •  
  eliminacje szkolne, które każda szkoła przeprowadzała we własnym zakresie i dowolnej formie
   
   
 •  
  międzyszkolny konkurs kolęd
   


  Konkurs rozpoczął dyrektor szkoły Henryk Hajzyk, który serdecznie przywitał licznie zgromadzoną publiczność i przedstawił przybyłych gości oraz jury. Swoją obecnością zaszczycili nas: wójt Gminy Komprachcice – pan Paweł Smolarek, przewodniczący Rady Gminy – pan Leonard Pietruszka, ksiądz Wilhelm Skorupa, radny Gminy Komprachcice – pan Edmund Niestrój, przewodniczący Koła Mniejszości Niemieckiej – pan Karol Lachnik, emerytowani nauczyciele naszej szkoły oraz rodzice młodych wykonawców.

  W II Międzyszkolnym Konkursie Kolęd wzięło udział 29 uczestników z pięciu szkół Gminy Komprachcice – z Chmielowic, Polskiej Nowej Wsi, Wawelna, Komprachcic i Domecka. Na scenie, w otoczeniu szopki betlejemskiej i pięknie ubranej choinki, zaprezentowali się soliści i duety z przygotowanymi przez siebie kolędami i pastorałkami. Oryginalne stroje i rekwizyty dodawały blasku i tak wspaniałym występom młodych artystów.

  Konkurs poprowadzili uczniowie kl. VI z PSP w Domecku – Ewelina Gwóźdź i Grzegorz Langer, którzy zapoznali zabranych z historią kolędy oraz prezentowali kolejnych uczestników konkursowych zmagań.


  Wykonawców oceniało niezależne jury w składzie:

  Irena Szopa
  -
  muzyk z wykształcenia i zamiłowania ( przewodnicząca jury )
  Krystian Czech
   
  -
   
  dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury,
  znawca oraz propagator muzyki i gwary śląskiej
  Joachim Konsek
  -
  dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Prószkowie

  W czasie gdy jurorzy dyskutowali o przyznaniu nagród, przed publicznością zaprezentowali się uczniowie kl. III i IV z PSP w Domecku z przedstawieniem jasełkowym.

  W swej ocenie jurorzy szczególną uwagę zwracali na dobór repertuaru, poprawność wykonania utworu, sposób jego prezentacji oraz ogólne wrażenie estetyczne. Jury miało ogromnie trudne zadanie, bo uczniowie do konkursu przygotowali się bardzo starannie, dlatego też przyznano oprócz trzech nagród w każdej grupie wiekowej również specjalne wyróżnienia.  Zwycięzcami   II Międzyszkolnego Konkursu Kolęd   zostali:

  klasy I - III
  I  miejsce
  -
  II  miejsce
  -
  III  miejsce
  -
  wyróżnienia
  -
  -
   
  klasy IV - VI
  I  miejsce
  -
  II  miejsce
  -
  III  miejsce
  -
  wyróżnienia
  -
  -
  -


  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc w obydwu grupach wiekowych - szopki betlejemskie. Dodatkowym wyróżnieniem w konkursie było zaproszenie trzech najlepszych wykonawców do wzięcia udziału w Koncercie Kolęd w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach. Zaproszenia otrzymali: Barbara Chomka z PSP w Komprachcicach, Kamil Labusga z PSP w Wawelnie i Tomasz Gospodaryszyn z PSP w Chmielowicach.

  Na zakończenie wszyscy młodzi artyści ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, a następnie udali się z opiekunami na słodki poczęstunek.


  Konkurs zorganizowały, podobnie jak w ubiegłym roku, panie: Teresa Balicka, Iwona Hahnewald, Beata Kmieć i Elżbieta Spychała.

  Organizatorzy II Międzyszkolnego Konkursu Kolęd składają serdeczne podziękowania młodym wykonawcom za udział w konkursie, ich opiekunom, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie uczniów, jurorom za rzetelną ocenę uczestników, panu Piotrowi Waliczkowi za pomoc w nagłośnieniu, panu Ewaldowi Buchman właścicielowi Zakładu Stolarki Meblowej „Buchman” za udzielenie pomocy finansowej na organizację konkursu oraz wspaniałej publiczności.


  rok szkolny 2004/2005          poprzedni - I Międzyszkolny Konkurs Kolęd - 14.01.2004
  opracowanie:     Beata Kmiećwychowawczyni kl. I
  zdjęcia:     
  Iwona Hahnewald , Tomasz i Piotr W.

  ps. admin  Piotr W.
  W niedzielnym Koncercie Kolęd w Komprachcicach w dniu 16.01.2005
  obok laureatów naszego konkursu wystąpili:
  grupa "Szydłowianki"  oraz  schola parafialna z Domecka.


  Uzywamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: swiadczenia uslug, reklamy, statystyk.
  Korzystanie z witryny bez zmiany ustawien Twojej przegladarki oznacza, ze beda one umieszczane w Twoim urzadzeniu koncowym.
  Pamietaj, ze zawsze mozesz zmienic te ustawienia. Szczegoly znajdziesz w
  Polityce Prywatnosci.    
  Strona wygenerowana w czasie:   0.104 s.