z historii parafii, życiorysy, pozostała w naszej pamięci
nasze szkolne lata
* s. Waleria - 90-te urodziny - A.D. 2002 *

Dnia 15.06.2002 Siostra Waleria obchodziła swoje 90-te urodziny. Dawni przedszkolacy z rocznika 1944 oraz znajomi Siostry z Domecka ( gdzie pracowała jako przedszkolanka ) postanowili wspólnie uczcić Jej święto. Pojechaliśmy więc do Katowic-Załęża gdzie Siostra Waleria przebywa w klasztorze aby osobiście złożyć Jej życzenia i podziękować za trud włożony w nasze wychowanie. Siostra prawie bez trudu rozpoznała swoich wychowanków.
Życzeniom i wspomnieniom nie było końca. Podczas oglądania zdjęć na nowo ożywały dawne, wspólnie spędzone chwile, niejednemu zakręciła się łza w oku.
Tego dnia zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć. Było bardzo miło.

Uwieńczeniem tej wizyty był nasz udział w dziękczynnej Mszy Świętej z okazji
90-tej rocznicy urodzin Siostry, połączonej z modlitwą o Jej zdrowie.

foto-1
foto-2